| dmd17 a întrebat:

La contact keyless go cand opresti masina se da inapoi contactul de tot sau partial?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Keyless go tocmai asta înseamnă că nu mai folosești cheie

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pai... Nu stiu de care keyless ai, mai bine pui si modelul masinii.
La Mitsubishi ASX de exemplu sta bordul aprins cand intru in masina cu cheia, iar contact nici nu cred ca are, e doar butonul start.

| relian a răspuns:

Keyless go ce înseamnă? Adică star/stop buton, cand nu mai ai contact sa bagi cheia? Dacă despre asta e vorba, atunci nu văd ce contact sa dai înapoi, odată ce contact nu mai exista, deci nu ai ce da înapoi.

Eu iti spun cum se spune pe aici prin SUA.
Keyless entry, or go, înseamnă ca nu mai descui ori încui mașina cu cheia și nici din telecomanda. Nu mai atingi cheia niciodată, doar trebuie sa o ai la tine în buzunar, ajungi lingă mașină, pui mina pe minerul ușii, automat se deschide, la fel și cand încui mașină, atingi minerul ușii și sa încuiat.

Pentru start/stop, la fel, s-a scos contactul în care băgai cheia și s-a pus buton, dar trebuie sa ai cheia acolo cu tine in masina, in buzunar, poșeta etc.

Vad tu spui la keyless go de contacte, dai inapoi si alte minuni.Keyless inseamna fara cheie, deci nu mai ai nevoie de cheie sa pornești, sa opresti masina, sa incui si sa descui, adică sa folosești cheia fizic, ori acea telecoamanda, asta înseamnă keyless.
La tine se pare înseamnă altceva, eu spun ce au mașinile, tu probabil vorbești despre cu totul altceva.

| dmd17 explică:

As dori să știu dacă este normal sa pâlpâie becu din bord sub forma de o mașină cu o cheie inauntru când mașina este oprita?

| Simpatic a răspuns (pentru dmd17):

Am inteles cu totul altceva off

cred ca da este ok, am keyless si la fel sta aprins cateva secunde dupa care dispare, o sa fiu mai atent pe viitor daca ramane mai mult timp

cert este cand inchid masina din centralizata el dispare

sa vedem ceilalti ce spun

o sa sterg raspunsul de mai sus ca mai mult incurca nefiind la subiectul, ceea ce ai intreabat!