| Cristian110194 a întrebat:

La plecarea din rampa difera de la masina la masina cursa pedalelor, special pedala de ambreaj? pentru ca pe logan mi se pare mult mai greu fata de Skoda Fabia de exemplu.La Logan mai tot timpu omor motoru..la Skoda parca e altfel, merge mai bine la plecarea din rampa.Deci conteaza foarte mult de cursa pedalei de ambreaj sau cum e? Multumesc!

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Chestia asta difera de la masina la masina. Depinde de cum sunt reglate cablurile de ambreiaj, respectiv acceleratie. Poti sa faci plecarea din rampa cu 5 Logan-uri diferite si fiecare se va comporta altfel. TU esti cel care, dupa cateva incercari, trebuie sa-ti dai seama exact cat sa dai drumul la ambreiaj si cat sa apesi acceleratia ca sa nu opresti motorul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de cursa pedalei de ambreiaj, de puterea motorului, de uzura discului de ambreiaj, de combustibilul motorului de priceperea ta ca si sofer.

| rob12 a răspuns:

Phaai ai logan cum ai vrea sa faci comparatie dacia cu skoda e clara treaba funda?

| suntserios a răspuns (pentru rob12):

Exact ca diferenta e ca intre un ferarri si o dacia 1300. crezi ca un logan nu pleaca din rampa la fel ca o skoda? trebuie doar sa stii sa il conduci