| Andrei456gtiSi a întrebat:

La un 335i de 306 cp din 2008 cu cutie automata ii se poate monta una manuală în 6 trepte? nu contează costurile dar îmi ia mai mult de 3000de euro toata treaba cutie + mecanic bun! Stiu ca sunt si cu cutie manuală dar am gasit unul bun cu km putini dar are cutie automata întrebarea e ii se poate monta o cutie manuală în 6 trepte în locul celei automate

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Adica in loc sa mergi inainte tu mergi inapoi, dar asta fiecare cu pasarica lui.Cutie manuala pentru ce? Tu crezi ca e mai buna ca una automata? Te inseli.Dar sa raspund la ce intrebi, da normal ca se poate, dar iti trebuie o transmisie deci nu cutie de viteze, trebuie o transmisie sa se potriveasca cu ce ai tu, sa mearga pe sasiu ala cu motorul ala.Aidca aceiasi masina cu acelasi motor, are si cutie automata si cutie standard.Dar ce vrei tu sa faci este munca in zadar, bani irositi.

| StefanCosmin a răspuns:

Este cam mult de munca, mai bine iti iei unul direct cu cutie manuala