| VladGH a întrebat:

Lume ce spuneti de aceasta masina? DAIHATSU Sirion 2ª serie - 2007, benzin, motor 1.0. facute 60.000 km, la pretul 3200 euro. Cine a avut de a face cu asa ceva? Face de dat asa bani?

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Salut Vlad GH, dupa mine pe vremurile acestea de criza te sfatuiesc sa-ti cumperi (buburuza asta). Performantele masinii sunt de-a dreptul de luat in seama, avand in vedere raportul calitate/pret. La 60.000 de km doar ce a scapat de rodaj, care daca a fost facut cu responsabilitate, o sa te duca linistit mult si bine. Acum depinde si de modul in care o conduci. Consumul este ideal 4, 1l/100 km extraurban, si 6l/100 urban, mai putin decat o motocicleta happy. Motorul de 997 cm3, cu 3 cilindri in linie, poti sa-l consideri chiar performant si destul de "nervos"la aproape 70 de cai, 100km/h in 12 secunde, nu-i poti spune ca-i lenes...Nici taxa de inmatriculare nu este mare avand in vedere ca este un euro 4 /118 g/km/CO2. Asa ca nu mai sta pe ganduri Vlad si fugi si ia-o, sfatul meu! Bafta multa, VladGH!

| VladGH explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Multumesc din suflet, sunt total de acord cu tine la ceia ce se refera la economie. Doream sa aflu ceva informatii de motor, putere. ca eu nu ma pricep lòa chestiile astea. Nu am de gind sa dau bani in vint pe benzina cind se poate de luat o masina economica. Sunt in Italia si de aici doresc sa o cumpar si tot aici sa ma folosesc de ea. Sunt ceva cheltueli ( asigurare, trecerea de proprietate ) dar m-am gindit sa imi iau ceva cit de cit bun ( daca este bun ). Ok, deja am si vorbit cu proprietarul sa o iau. Multumesc!

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru VladGH):

happy eu sunt la Firenze, ti-am scris si de motor, 997 cm3, 51kw-69 de cai ...consuma mai putin decat o motocicleta!

| VladGH explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Da, multumrsc ai scris si de motor. Dar problema e ca nu imi imaginez cum ar fi puterea aia, pentru ca nu am mai avut prea de a face cu masinnile, mai pe scrt nu am avut masina niciodata am umbat cu diferite masini ai alora happy

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru VladGH):

Salut Vlad, ai condus Ford Fiesta, benzina, 1200 cc $ Cam asa este si Daihatsu, apropiat, diferenta de cativa kw, mai precis 4kw! O Duminica frumoasa!

| VladGH explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Salut, m-ai ajutat odata si sper ca poti sa ma ajuti si in cazul asta http://www.tpu.ro/......si-de-la/. Multumesc!