| wolder a întrebat:

M-am inscris la scoala de soferi si am auzit ca imi trebuie un test de 22 de puncte sa il fac la legislatie ca sa pot incepe practica pe masina, este adevarat?
Am nevoie si de prezenta la legislatie ca sa incep?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Legal asa e, trebuie sa dai un test care se numeste iesirea din scoala ca sa poti iesi la condus... dar asta depinde de la scoala la scoala

4 răspunsuri:
| Baws_Ady_1990 a răspuns:

Testul acesta se numeste,, sală" e un test de 26 de intrebari, daca faci minim 22 de rasp. corecte treci la,, traseu", poti face teste si pe net ( chestionare auto) dar trebuie sa sti bine raspunsurile! Baftă

| suntserios a răspuns (pentru Baws_Ady_1990):

Sa nu confundam "iesirea din sala" care se da la scoala de soferi cu examenul de la politie

| wolder explică (pentru Baws_Ady_1990):

Esti pe langa total laughing)
daca nu ai facut nu mai spune nimic
despre ce vorbeau eu e cu totul altceva, am auzit si eu de examen
dar tu nu ai auzit de iesirea din sala

| wolder explică (pentru suntserios):

Multumesc de raspuns. N-am mai avut nevoie nici de iesirea din sala, nici de prezenta la legislatie atunci. Am terminat cu bine orele de condus si fara. Cel putin m-ai lamurit despre ce era vorba.