| callmescania a întrebat:

Cate ore de legislatie rutiera trebuie facute la scoala ( sau sunt obligatorii)?
Se da un test dupa ce se termina acestea ca dupa sa treci la practica in masina?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Numarul orelor de legislatie, ce trebuie facute in mod obligatoriu, este in functie de categoria pe care vrei sa o obtii, de ex. pentru categoria B trebuie sa faci 24 de ore de pregatire teoretica si 30 de ore de pregatire practica.
Dupa pregatirea teoretica se sustine un test si apoi se trece la pregatirea practica.