| anonim_4396 a întrebat:

Ma intereseaza si pe mine sa cumpar un magnetou de Atala Master LL(Motori Rizzato) sau numai platina dar se gasesc greu, tocmai de aceea va rog mult daca imi puteti da niste linkuri de la persoana cae au de vanzare nou sau second-hand.De asemenea cine stie pe unde as putea gasi pe la dezmembrari sau prin piata.Eu sunt din Panciu, Jud Vrancea deci daca stiti magazine sau pe la dezmembrari va rog sa postati(sau cine stie unde as gasi de cumparat.). Va multumesc anticipat! PS:Magnetoul este format din 2 bobine, un condensator si o platina.

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

La dezmembrari este singura sansa sa gasesti ceva dar ai mult de umblat ca sa gasesti fiindca sunt mtoare vechi sau la un magazin cu motociclete italiene dar... dai pe piese mai mult decat face motocicleta cu tot cu transport de acolo daca le cumperi noi. Oricum intereseaza-te de pret poate gasesti vreun magazin care nu iti ia taxe de transport fiindca mai exista!

| a1doru a răspuns:

Esti culmea cu rabla ta.du-te omule la orice magazin care vinde motoare italienesti si iti comanda aia tot ce doresti.bani sa ai. rolling on the floor

| valhala90 a răspuns:

Nu stie chiar nimeni?

| valhala90 a răspuns:

@a1doru tu esti sanatos la cap? lasa-ma frate in pace ca pentru mine aer mai multa valoare motorul asta decat pentru un analfabet ca tine care nue in stare sa dea un sfat, decat sa glumeasca.du-te si plimbate pe la socola ca pentru asta esti bun.@FurtunaDiesel mersi de sfaturi dar nu stiu daca se gasesc la magazine ca eu nu am gasit nicaieri,, sunt sigur ca pe undeva tot s gaseste un magnetou format din 2 bobine, condensator si platina de rizzato.dar trebuie sa mai caut sa vad cine mai are de vanzare.

| a1doru a răspuns (pentru valhala90):

Copile,asa analfabet cum zici tu ca sunt, chiar si glumind, ti-am dat cel mai bun sfat cand ti-am spus sa comanzi la un magazin care vinde motorete si piese italiene.altfel,cauta tu pana iti albeste parul...