| Florin1398 a întrebat:

Mai am o intrebare. Masina de radar poate sa prindă si din fata si din spate sau numai dintr-o parte?

13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Masina prinde numai din fata. Daca este radar pistol ala merge incotro il indreapta politistul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Prinde de unde vor ei, depinde cum e setat radarul, nu mai fi asa panicat e doar o amenda daca va fi sa o primesti

| Florin1398 explică (pentru suntserios):

Ioandelasal- dar poate nu mau prins ei stăteau parcați pe pe celălalt sens de mers cu fata către mine puteau foarte ușor sa se dea jos

| suntserios a răspuns (pentru Florin1398):

Dude, ce atata panica ca ai trecut pe langa o masina de politie?
Daca aveau de oprit probabil te opreau, sanse mici sa primesti amenda acasa si daca o primesti asta e, o platesti si gata nu te mai panica atat ca nu esti primul sofer prins de radar.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Florin1398):

Nu stiu de ce tot insisti, daca tu nu stii ca te-au prins ori nu cu atat mai putin putem sti noi.

| Florin1398 explică (pentru suntserios):

Stiu sunt doar la inceput doar de 2 saptamani am luat carnetul

| OldSoul a răspuns:

La prima mea lectie de condus am avut norocul sa trec pe langa 2 radare, desigur cand l-am vazut pe primul, am incetinit, dupa ce am trecut de el am inceput sa-i dau si eu normal (peste limita) atunci instructorul mi-a spus ca radarul ma poate lua si din spate.
Deci te poate lua si din spate.

| suntserios a răspuns (pentru OldSoul):

Ce imi mai plac povestile astea cu prima ora de condus si dat talpa cand de fapt nici nu cred ca ai trecut de 20km/h.

| OldSoul a răspuns (pentru suntserios):

Daca era o "poveste" nu vorbeam doar sa ma aflu in treaba.
Am "condus" si inainte de scoala, deci stiam cand si cum sa schimb o viteza, sa semnalizez o depasire, sunt constient ca daca faceam cu alt instructor strain nu ma lasa sa depasesc limita legala, instructorul avea o oarecare idee despre mine, i-am spus de prima data ca am mai condus inainte, asa ca a tolerat faptul ca circulam cu 80-90km/h (eram destul de concentrat pe condus rar ma uitam in bord sa vad daca trebuie sa reduc viteza) in afara localitatii. Daca vrei sa ma crezi bine, daca nu tot aia este pentru mine.

Răspuns utilizator avertizat
| Solaria4444 a răspuns:

Prinde de unde vor

| Ionut_Ciuta_1992 a răspuns:

Numai din fata

Funda?

| Florin1398 explică (pentru Ionut_Ciuta_1992):

Am intrebat un sofer de taxi si a spus ca prind si din spate