| Anonim420420 a întrebat:

Mi-am luat un modulator auto si am observat ca atunci cand il bag in bricheta trebuie sa il invart ceva pana sa nimeresc sa stea fix. Si in orice pozitie ar sta acesta la trepidatii nu sta fix si se deconectează. Nu o fi potrivit modulatorul? Stricata bricheta? Ce as putea face? Multumesc

3 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Gaura de bricheta e de rahat, are cocliri, nu e la standard, etc.
concluzia e destul de simpla pentru ca e greu sa te uiti in gaura de bricheta, dar usor sa te uiti la mufa modulatorului!

| Stefan19831507 a răspuns:

Pe fundul brichetei ai o lamelă tabla. baga o surubelnita si ridic o.verifica si pereti brichetei dar si la capul modulator ai doua lame care ies in exterior incearca sa le scoti mai in afara in felul asta intra mai fortat in bticheta...ia o bucatica de smilgher si curata interiorul brichetei.Bafta!

| UserRo10 a răspuns (pentru Stefan19831507):

Ai uitat ce e mai important. Cand baga surubelnita sa scoata borna la baterie ca poate nu e atent si face contact cu peretii laterali si arde siguranta. E posibil sa nu se arda siguranta si sa prajeasca ceva la bord