| diaconu123 a întrebat:

Este cine stie ce ca nu imi merge curentul la bricheta de la masina? Mi.am luat un adaptor pentru muzica de proasta calitate......de la el s.a desprins o bucata de plastic, am incercat sa o scot cu ceva din fier si acolo s.a facut o scanteie. Mi.am cumparat alt adaptor dar la masina mea nu functioneaza, dar la alta da. Ce s-a intamplat? Cum o pot rezolva? Cat m-ar ajunge?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Probabil s-a ars siguranta brichetei. Desfa panoul de sigurante si schimba siguranta brichetei. Gasesti o schita cu ordinea sigurantelor in cartea masinii.

| diaconu123 explică (pentru Intruder19):

Dar de cumparat astfel de sigurante unde gasesc? Schema o am pe un cartonas dar nimic nu imi indica priza. Am acolo ceva cu o priza dar acea siguranta nu o am.

| Intruder19 a răspuns (pentru diaconu123):

Te duci cu siguranta la orice magazin de piese auto si gasesti.