| almaz a întrebat:

Miroase a benzina când pornesc aerul și parcă îmi pare ca scade prea repede benzina din rezervor. Mercedes Slk 2000. Are cine idee ce poate fi?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Să ințelegem că aerul tău "merge" cu benzină?

| almaz explică (pentru sierra1):

Nu frate, când dau drumul la aer vine împreuna cu el și un miros de benzină, ce n-am explicat clar? dacă citeai de doua ori aveai sa înțelegi.

| Bizon95 a răspuns (pentru almaz):

Deci oamenii se sufoca pe planeta asta pana dai tu "drumul la aer"

si la tine "explicat clar" inseamna ca omiti conditionat si scrii numai aer in loc de "aer conditionat" sau scriu aer in loc de ventilatie

cel mai probabil ai undeva o gaura prin care se evapora benzina, singura solutie la care ma pot gandi e sa mergi la service si sa arati acolo care e problema

| sierra1 a răspuns (pentru almaz):

Nenea, de ce ne spui simultan că merge aerul și benzina scade prea repede? E ca-n vorba aia cu... și prefectura.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai o pierdere de benzina in compartimentul motor, sau evacuarea fisurata, si probleme la motor (martor motor aprins).