| dyandy a întrebat:

Motoru de golf 3 pe ce sta?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pe sasiu exista o bara de la puntea fata, prinsa in suruburi in stanga si in dreapta, la mijloc este prins un suport, si pe suportul ala sta motorul. Intermediar intre suport si motor este un tampon pe fata si 2 pe spate adica 3 in total. Referitor la a doua intrebare daca se poate suda ti-am raspuns pe celalt topic deschis de tine, am sa iti dau copy si paste:

Nu este chiar o bara, este un fel de suport. Are suruburi acea bara la capere si in zona de prindere a suportului pe care sta motorul ca nu sta direct pe bara, pe acea bara cum ii spui tu este un suport si in acel suport este bagat motorul. Daca este rupta bara trebuie schimbata fiindca nu se poate suda, daca o sudezi devine fier mort, este fier calit ala si nu ai cum sa sudezi, daca este vreun surub desfacut un strangi si gata. Are 2 suruburi la fiecare capat la modelul beak de Golf 3 si cate un surub la fiecare capat la Golf 3 coupe sau cel normal, si unde se prinde suportul pe bara are 3 suruburi, dar poate sta si in doua acolo. ai grija sa nu fie uzat vreun tampon sa nu fie bara si sa bata, si tu sa ai impresia ca este bara!

4 răspunsuri:
| danielcretu1980 a răspuns:

Pe shasiu.

| Ryuk751 a răspuns:

Normal ca pe sasiu.

| dyandy explică (pentru Ryuk751):

Are 3 tampoane acele tampoane pe ce stau?

| dyandy explică:

Motoru sta pe tampoane ada 3 sigur si cel pe fatasta pe o bara de fier, acea bara de fier e rupta.In cazu asta ce fac cine are golf 3 poate sa ma ajute se prinde in suruburi sau trebuie sudata eu nu am vazut bara ca nu sunt in tara