| anonim_4396 a întrebat:

Nu e chiar auto / moto dar are legatura cu tehnologia.

am o problema la TV deci nu mai pot sa dau volumul din telecomanda numai din TV. nici sa-l inchid doar sa schimb canalele.

Am UPC pachet medium. (nu stiu cate canale)

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Stiu eu ce are. E stricat!

| MaxiValau a răspuns:

Nu cumpara telecomanda universala! Crede-ma, lucrez in domeniu si stiu foarte bine ce zic. Iar problema pe care o ai tu, se rezolva in catevaminute, fara sa suni la UPC. Aceeasi "problema" am avut-o si eu (mergea sa schimb postul, dar nu mergea volumul). Tot ce trebuie sa faci, este sa te uiti in carticelele de da acea cutiuta, si sa cauti pagina la care sunt mai multe coduri. Dupa ce gasesti pagina aceea, in dreptul codurilor scrie pentru ce marca de tv sunt. ex: daca tv tau e Samsung, cauti codurile pentru Samsung, si le incerci pe toate pana o sa-l gasesti pe cel corect (sunt maxim 7 coduri pentru fiecare marca tv.)

| MaxiValau a răspuns:

Si inca ceva, aceasta intrebare nu este absolut deloc pentru auto/moto! Nici pentru tehnologie nu prea ar fi, care apropo, EXISTA O CATEGORIE PT. TEHNOLOGIE, deci o puteai posta lejer acolo. Cel mai bine ar fi fost incadrata aceasta intrebare in categoria conversatii.

| cornel13 a răspuns:

Suna la UPC daca este problema de la ei sau cumpara o telecomanda universal poate telecomanda ta s-a uzat.