| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, am un mediabox de la horizont (UPC) si i-am facut conexiunile, l-am setat sa prind canale HD etc, dar am o mica problema :
-am setat telecomanda media-boxului ca sa fie telecomanda unica (deci sa numai trebuiasca sa folosesc si telecomanda smart tv-ului), merge sa schimb canalele, toate functiile etc
-ce ma deranjeaza este ca folosind telecomanda media boxului cand inchid televizorul din butonul power, se inchide media boxul DAR TELEVIZORUL INTRA IN MODUL STAND BY (FARA SEMNAL) desi eu doresc sa se inchida complet ca si cum l-as inchide din telecomanda lui.
Sunt nevoit sa inchid tv-ul din telecomanda lui originala.
De ce mama masii nu merge din telecomanda media boxului daca zice pe manuale de utilizare ca poate fi folosita ca telecomanda unica?
Am citit manualele de instructiuni si nu scrie nimic din ceea ce caut.
Pot face niste setari ceva? Need help!
Daca se poate si un link sau o explicatie din setari, a acestui lucru cautat de mine.
Multumesc

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Atatia savanti pe TPU si totusi nimeni nu stie cum se seteaza o amarata de telecomanda, o sa pice TPU lovit de cazutovirus