| laeimbrea a întrebat:

Salut, am un TV smart de la NEI de putin timp si acum nu mai merge să schimb canalele sau altceva, merge doar să schimb volumul si sa il opresc, televizoru. telecomanda am verificat-o si merge, cineva mi-a spus că poate să fie de la modul "blocaj copii" dar nu stiu cum sa il deblochez, cred ca tata a apăsat pe ceva sau nu stiu, telecomanda este originală de la el, ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cauta in certificatul de garantie vreun nr verde sau de service. daca nu e si ai masina, du-te maine dimineata cu el lmagazinul de unde l-ai luat si rogi vanzatorul sa vada ce e cu el. 7
Am zis asa, ca sa elimini riscul ori sa nu ii explici bine aluia, ori sa nu inteleaga exact, ori sa se dea mare si sa iti spuna ceva ce acasa nu ar rezolva problema!
Success!

| laeimbrea explică:

Am rezolvat, nu puteam sa intru in meniu dar l-am scos din priză si am rezolvat, multumesc pentru răspunsuri happy

| Intrebator12345 a răspuns:

Incearca sa intri in setari si sa cauti optiunea de "resetare la optiunile de baza" sau ceva de genul asta( asta ar trebui sa rezolve modul ala de care ziceai tu).
Daca nu gasesti poti suna la garantie... sau sa suni la asistenta technica la Nei.Eu iti recomand sa il duci in garantie daca chiar nu gasesti nicio solutie.