| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema la TV deci nu mai pot sa dau volumul din telecomanda numai din TV. nici sa-l inchid doar sa schimb canalele.
Nu e de la telecomanda deoarece am fost la UPC sa iau alta, mi-au dat si tot nu vrea, carticica(cartea) cu instalarea nu o mai am.

Am UPC pachet medium. (nu stiu cate canale)

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Cum a zis Asiguratorul, cum să treci TV-ul în standby din telecomanda receiver-ului? Reglaj de sunet ai şi pe receiver, dar dacă e nivelul de sunet reglat jos din TV, nu ai cum să-l mai măreşti din telecomanda receiverului. În concluzie sunt utile ambele telecomenzi, chiar dacă TV-ul este pe post de monitor ( folosind Euroscart-ul ).

| ASIGURATORUL a răspuns:

Ai 2 telecomenzi, una de la UPC si una a televizorului.Pentru volum si sa inchizi tv-ul incearca sa folosesti telecomanda tv-ului.

| Nightcrawler a răspuns:

Alte ideei?, nu functioneaza.