Întrebare recomandată | Alex_Alex_1996_8qQj a întrebat:

Nu prea imi baga rece in masina ac-ul. Este de la freon?

7 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Pot fi 100 de cauze.
Cea mai comuna este lipsa presiune freon, dar pot fi si altele.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

De cat timp nu s-a mai facut revizia instalatiei de aer conditionat? Este posibil ca in timp sa mai scape freon, de aceea se face revizia instalatiei macar o data la 4 ani.

| Paul754880338 a răspuns:

Daca " nu prea" baga, atunci da, trebuie completate freon.

| gogu220 a răspuns:

Bagă sau nu bagă? Nu merge cu nu prea, ca nu e lege din biblie să "nu prea curveşti"

| suntserios a răspuns (pentru gogu220):

Ba chiar merge cu nu prea. Cand nivelul de freon scade uneori baga, alteori nu baga aer rece. Uneori baga aer rece, alteori mai putin rece.

| crysty1222 a răspuns:

Daca compresorul de aer conditionat e in stare buna si functioneaza corespunzator, poate fi o problema de la instalatia de aer conditionat. Scapa pe undeva freon si ai ramas fara.

| Sherlocked94 a răspuns:

În primă fază mai bagă niște freon și verifică instalația să nu aibă fisuri pe undeva și să piardă freon. Dacă tot nu bagă aer rece înseamnă că alta e problema.