| vladlove123 a întrebat:

daca masina nu mai are freon, iarna mai baga caldura.PS: masina are clima.

4 răspunsuri:
| ytalyanu a răspuns:

Prietene,freonul este pentru aerul conditionat(aerul rece). caldura vine de la radiatorul de reacire, dar daca nu ai termostat nu vei avea caldura.

| vladlove123 explică (pentru ytalyanu):

Este un septar 730... din 2012. doar ca s-a spart radiatorul de ac. masina e luata noua din Germania. am incercat caldura. si merge perfect.mersi de raspuns

| AgathaRo a răspuns:

Freon-ul este un lichid frigorific. Caldura de la masina o obtii de la motor.

| DarkGhost a răspuns:

Din cate stiu eu freonu e pentru a da racore