| alexandrubt13 a întrebat:

O intrebare sunt nou in arta condusului dar conduc ce masina mi s ar recomanda pentru inceput o dacie daster am gasit la 5900 euro sau dacie stepway la 4500 euro sau un juke am gasit la 8500 euro sau ford fusion la 4000 euro toate sub 100000 mii km si toate dupa 2011 sau alta numai sa fie mai inalta si usor de gasit piese sau reparat

Răspuns Câştigător
| StefanCosmin a răspuns:

Iti recomand duster ul, e un jeep 4x4 cu motor mic si usor de intretinut

6 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

Dacia duster consuma in draci, clar nuuu. Diesel ul 8 si benzinarul 10-12 pentru doar 110 cai putere. Daca chiar vrei dacia ia stepway ul, fusion ul e greu de intretinut sau juke daca ai bani si iti plac masinile de femei. Opel astra ( bertrone, e mai tineresc)sau golf, mai ales ca esti la inceput. Ieftin de intretinut si un consum destul de ok, intre 4 si 6%

| xSega a răspuns:

Duster

| Gerard9965 a răspuns:

Din partea mea, tot Dacia Duster. Arata super si merge la fel de bine!

| alex495 a răspuns (pentru Gerard9965):

Ma omule, consuma in draci duster ul. O fi avand diferential dar motorul e prost optimizat, pentru 110 cai consuma cat unu de 3 litri cu 300 si.

| Gerard9965 a răspuns (pentru alex495):

Dar si aspectul ei fizic e mai bun. Ce te intereseaza pe tine de consum? Cat timp proprietarul isi permite...