| jessquiq a întrebat:

La un buget de 20.000€ ce masina recomandati unei fete ma gandeam la un mercedess a 160 sau un ford, pareri pro -contra, piese etc, in cazul unui accident care e mai usor de reparat de gasit piese etc

Răspuns Câştigător
| alexwahl a răspuns:

Desigur. Daca te loveste cineva in usa,si o indoaie tare, atunci trebuie sa o schimbi. Nu te gandi asa de departe, si mai ales la accidente. Orice masina, daca e lovita prea tare, o poti da la dezmembrari.

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

A ezita intre Mercedes si Ford e ca si cum ai ezita intre pantofi cu toc si teniși chinezești.

| alexwahl a răspuns:

Dupa bugetul pe care il ai, piesele de schimb nu cred ca reprezinta o problema. Daca iti place masina, poti sa o cumperi.E o masina domneasca.Cei de la mercedes nu produc ieftinituri.Mercedesul nu rugineste, Consum mic, piesele nu sunt cele mai ieftine.Gravitatea accidentului conteaza.Cu un mercedes, esti pe partea sigura.

| jessquiq explică (pentru alexwahl):

Am intrebat de piese pentru ca am inteles ca la anumite modele daca te loveste cineva din lateral de exemplu trebuie schimbata cu totul partea aceea

| alexwahl a răspuns (pentru jessquiq):

Desigur. Daca te loveste cineva in usa,si o indoaie tare, atunci trebuie sa o schimbi. Nu te gandi asa de departe, si mai ales la accidente. Orice masina, daca e lovita prea tare, o poti da la dezmembrari.