| NiculaiMarianTraian a întrebat:

Pana la urma daca faci scoala de soferi pe cutie automata poti conduce manuala sau nu. Unii zic ca ai voie si unii zic ca nu

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poți conduce manuala. Examenul dat pe automata îți va atrage o restricție pe permisul de conducere care nu îți va da voie sa conduci decât automata

| mihai69 a răspuns:

Clar NU.
Doar invers (să conduci automată cu permis de autoturism cu transmisie manuală).

| Sn4k3 a răspuns:

Nu. Va trebui sa faci ceva curs si sa dai examen practic pe cutie manuala daca vrei sa nu mai ai restrictie.

| Goete a răspuns:

Acum se debate chestia, vor sa.modifice in Europa si sa poti conduce si manuala - desi cutia de viteze manuala e pe cale de disparitie

| Brizbriz a răspuns:

NU ai voie... si scrie in permisul de conducere chestia asta, moment in care daca, conduci o manuala si te opreste politia, TE ARDE

invers in schimb (scoala pe manuala) ai voie sa conduci una automata, deci, fa scoala pe manuala... MERITA

| DearestVicinity43 a răspuns:

Intreaba un polițist de rutiera.

| deeznuts123 a răspuns:

Nu poti, eu zic ca merita mai mult sa dai pe manuala stiind ca asa poti conduce si o automata