| Dvi2002 a întrebat:

Passat B6 2007 2.0 TDI 140cp?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Uuuuu, șaișpe ani - mai trec doi și e major!

| andreicom89 a răspuns:

Cauta ceva pe benzina.Motoarele diesel cand incep sa aiba probleme te seaca la buzunar.
1. primele modele de 2.0 au avut probleme cu injectoarele piezo Siemens.
2. Pompa de inalta presiune poate sa faca span sa infunde injectoarele si sa contamineze toata instalatia de alimentare
3.axul de la pompa de ulei se poate rupe si ramai fara ungere, problema a fost rezolvata in 2009.
4.Egr -ul se infunda
5.Chiulasele se fisureaza si iti baga presiune in instalatia de racire

| Dvi2002 explică (pentru andreicom89):

Golf 5, 1.4 benzina dsg e bun?