| anonim20155 a întrebat:

Pentru achizitionarea unei masini. M-am uitat la calculatorul ratelor de leasing.
Se specifica ca trebuie sa pun fara TVA pretul fara TVA din pretul cu TVA adica 15.265, 20 Euro.
Cum se calculeaza din pretul cu TVA 15.265, 20 pretul fara TVA.
Vorbesc de Porsche Leasing.
Cum se calculeaza pretul? Care este pretul fara TVA?
Deci 15.265, 20 cu TVA
Care este pretul fara TVA?
Si care este formula de calcul?
Pentrun avans de 4600 de Euro cat ar trebui sa platesc pe luna?
Cei de la Porsche leasing vor sa intrudcem pretul masinii fara TVA pentru Perfect Leasing.
http://www.plr.ro/calculator/PerfectLeasing.php

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tva ul e 20% din pret. Cred ca stii sa calculezi cat inseamna 20%

| anonim20155 explică (pentru suntserios):

Nu e 24% TVA-ul? Stiu ca 24% era.

| suntserios a răspuns (pentru anonim20155):

Era pana la 1 ianuarie cand a scazut la 20%

| TrăieşteClipa a răspuns:

Imparti la 1, 2 pretul cu tva si obtii pretul fara tva.