Bula
| Bula a întrebat:

Cum se calculeaza RANK -ul pe TPU? Care este formula de calcul pentru punctajul clasamentului?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce bucurie ai sa fii in top daca dai numai raspunsuri hmmm inteligente dar nu folosesc, arata doar cit de repede gasesti pe google ceva, sau raspunzi la orice intrebare doar pentru rank. Raspundem pentru cei care intreaba, din experienta noastra si din cunostiintele noastre si in asa fel ca din fiecare raspuns sa se poata alege o idee cit de mica, dar pusa impreunacu celelalte, sa se aiba raspunsul complet. este parerea mea despre ce facem pe acest site, nu judec acum pe nimeni, este doar un gand despre rank.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cristian, ai cuvantul meu de onoare ca, desi pe locul 2, am un singur cont, nu-mi votez niciodata raspunsurile si nu le votez drept stupide decat pe cele pe care le consider cu adevarat deplasate. Nu stiu exact cum am ajuns aici, ca atunci cand m-am prins eu ca exista un clasament eram deja pe locul 4, dar stiu ca am dat sute de raspunsuri aici, marea majoritate cu toata seriozitatea de care am fost capabila, ca imi place sa dau raspunsuri si ca nu-mi pasa cate puncte am si pe ce loc sunt.

Anna
| Anna a răspuns:

Imi place Alexandra.Intotdeauna vine cu raspunsuri inteligentewinking Bravo tie!

cristian
| cristian a răspuns:

Iti faci mai multe conturi, pui intrebari si tot tu raspunzi. Apoi iti premiezi singur raspunsurile si astfel ajungi locul 1.Atata timp cat primesc calificativ stupid si raspunsul este votat ca fiind castigator zau ca nu mai inteleg algoritmul RANK-ului.Atata timp cat raspunsul este votat cu rautate si invidie ar trebui cumva depunctat respectivul participant.

eileen
| eileen a răspuns:

Stiu ca se calculeaza raspunsurile premiate si voturile primite de la ceilalti ca inteligent, amuzant, folositor. Dar modul exact in care se atribuie punctajul, nu stiu.

| Dara a răspuns:

Pentru toate nelamuririle legate de site, poti trimite un e-mail la adresa: contact@tpu.ro

| Alexandrinaa a răspuns:

Ce preocupari... happy nu stiu sa-ti raspund, dar am eu o intrebare: de ce ne chinuim sa iesim in fata cand de fapt noi ar trebui sa fim satisfacuti ca am reusit sa ajutam intr-o problema sau chiar mai multe, si de asemenea, tot aici, ne-am gasit raspunsuri la problemele puse de noi? ce rost are punctajul? happy