| sorin2407 a întrebat:

Poate cineva cu un Ford Mondeo 1.8 sa imi spuna ce consum mixt are?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Https://forum.4tuning.ro/......116cp.html

Stage 1

Join Date: Jul 2007
Oras: cluj-napoca
Age: 31
Posts: 15
Exclamation Consum 1.8 TDCI 116CP
am un ford focus din 2003, 1.8 tdci, 116 cai si imi consuma peste 10 l/100km in oras. in afara consuma sub 5. cine poate sa-mi spuna ce bai are sau macar sa ma trimita la un mecanic serios (in zona cj), nu ca magarii la care am fost care m-eu zis ca masina nu are nimic si m-eu luat si 70 lei pe asta. (zic ei ca nu da nici o eroare la testul ala a lor)

| relian a răspuns:

Trebuie sa spui ce an este si ce motor are si daca e pe benzina sau motorina.O masina de acum 10 ani nu are cum sa consume ca una noua, adica model nou, tehnoligia merge inainte zi de zi.

| Alex9_4287 a răspuns:

Eu am ford mondeo b5y 2006 1.8 benzina si in mod normal o tin sub 10 in Brasov.