| Andrewe a întrebat:

Poate fi o abatere minima la jante,la cele din fabrica sunt et 43, pot pune si de et 38 fara sa cauzeze probleme?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de latimea anvelopei si cursa suspensiei.
Din pacate, nu stiu sa existe prea multe detalii despre compatibilitatile fiecarei masini, cu diferite tipuri de jante.
De la ET mare la mai mic, se pune problema sa nu atinga aripile. De la ET mic la mare, problema este sub masina, sa nu loveasca in telescop, etrier sau alte parti interioare.

1 răspuns:
| Panamax a răspuns:

Este vorba de 5 mm mai in afara.
Nu cred ca vor fi probleme.
Altii isi pun distantiere de 20mm ca sa micsoreze et-ul.