| Ciovy a întrebat:

S-a crăpat 1 cm burduful de la planetara de lângă roată și se vedea vasilina pe burduf. Întrebarea este: cât pot sa mai merg asa pana schimb burduful și ce se poate întâmpla?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ții la planetara aia, mâine schimbi burduful. Dacă nu, poți merge așa până crapă de tot

| Alexandru3131 a răspuns:

Schimba burduful, ca e ieftin, ca, daca nu il schimbi la timp, te va costa mult mai mult capul de planetara (sau toata planetara, depinde cum o găsești). Prin acel 1 cm de crapatura, in timp, patrunde praf, si iti va afecta capul de planetara.

| Ciovy explică (pentru Alexandru3131):

Cum as putea sa bag niște vasilina în burduf pana îl schimb? Sau sa pun ceva sa astup gaura?

| sierra1 a răspuns (pentru Ciovy):

Tipic: scotch sau sârmă, asta insinuezi?