| Bang1bang1 a întrebat:

Sal ce parere aveti despre audi a4 din 2002 motor de 1.8 T 163 cp cat consuma? si cat costa intretinera la el? am gasit unu la 5000 de euro si ma bate gandu sa-l iau are 130 de mii de km si arata foarte bine are carte serice etc.

3 răspunsuri:
| FPI a răspuns:

Ii quattro? asa pai la motor 1.8 benzina consum undeva la 12-13(urban) si 7-8(extraurban) aia 130000 is 200000 categoric si audi a4 nu ii cea mai fiabila din clasa sa aici tu trebuie sa decizi cat ai venit lunar si daca ai o masina sa faci o mica comparatiehappy

| S3RG1U2012 a răspuns:

Nu am idee cat consuma; dar la 1.8 benzina (163 cp) eu zic ca mananca ceva. e audi totusi. si intretinerea cred ca e pretentioasa dar e masina rezistenta. si din 2002 cu 130 000 km e super ok!

| BIS99 a răspuns:

Maşinile de peste 1.7 consumă multicel, de la 2.0 deja te costă. Maşina e OK, dar cred că întreţinerea costă mult prea mult.