| bossuu31 a întrebat:

Sal TPU.Ce s a intamplat de am ramas fara lumina in tot bordul si nu mi mai functioneaza nici indicatoarele de apa,motorina,turometru si kilometrajul,doar becurile de la faza, am verificat toate sigurantele si sant bune, am un audi a4 diesel din 98, cel care ma lamureste funda.Mersii happy

1 răspuns:
| WPP a răspuns:

Salut, asigura-te ca sigurantele sunt bune verificand si daca nu cumva sunt contactele oxidate, scoate-le pe fiecare in parte cu clema aia speciala si baga-le de 2-3 ori poate asa iti va merge. Verifica si releele daca au contactii ok iar in ultima faza, daca tot nu merge gaseste pe cineva cu o diagnoza VAG sa vada ce eroare ai la pozitia 17 - instruments. www.wpp.ro