| xt9000 a întrebat:

Sall all. tatal meu are un polo din 2000 cu motor de 1.4 75 cp si doreste sa il dea pe un alt polo din 97 cu motor de 1.0. polo nostru e varianta lunga si are A.C. iar cel din 97 cea scurta cu 4 usi, nu are A.C dar are trapa... specific ca polo nostru are probleme cu ambreiaju si spoileru din fata o fost lovit.persoana respectiva doreste sa nea dea polo din 97(stare buna) + 500 euro pe al nostru din 2000.si acum intrebarile mele.merita acest schimb? si cat de fiabil e motorul de 1.0? daca polo cu 1.0 ar fi incarcat am avea probleme cu depasirea unui T.I.R la deal? asta ca exemplu. FUNDA

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cea mai proasta afacere.

motorul de 1.0 din 1997 o sa se taraie nu alta.

fara Ac la cum este clima vara la noi o sa crapi de cald nu alta trapa aia e fix degeaba.

probabil ca si la km este mult mai rulat fiind mai vechi cu 3 ani

| Nickname1890 a răspuns:

De ce ar schimba masina cu una mai veche? asta nu inteleg? Inteleg s-o fi schimbat pe una mai noua dar pe una mai veche? Cu o masina atat de veche este imposibil sa nu apara diverse probleme. Cat despre motorul 1.0 nu stiu ce sa zic... eu n-as avea tupeu sa ma bag in depasiri cu el.

Pastrati masina, sau daca o schimbati schimbati-o cu una mai noua nu cu una din 97.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stii ce reparatii au fost facute pe masina aceea, cum a condus-o proprietarul, daca a avut grija de ea. Asa, a voastra este cum este. Stiti cum ati umblat cu ea, ce merge si ce nu. Mai bine o reparati si o tineti, ca nu prea vad sa faceti nici o depasire cu cea cu motor de 1.0... Eventual numai la drum intins, pe autostrada.