| Xao20 a întrebat:

Sall all. Vreau sa cumpar o dacie 1310 si vreau sa stiu si eu cam cat m-ar costa so trec pe numele meu

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai trebuie sa faci un rca pe numele tau (daca ai jub 30 ani) pe 6 luni e vreo 3-400 ron, trebuie sa faci autentificare la rar cam 120 ron, taxa de inmatriculare vreo 60ron, taxa de certificat cam 40ron si 80 ron daca vrei sa ii schimbi numerele.

3 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Primul pas : faci impunerea sa ti-l ia pe contul tau la evidentele fiscale, platesti taxa de inmatriculare 5 lei, impozitul trimestrial.Asigurare RCA are factori :Varsta detinator, vechimea permis conducere, incidente in trafic, capacitate cilindrica 300-400 lei 6 luni.La biroul de copiat acte pe cartea masinii se va trece noul propietar 5-10 lei. Autentificarea la registrul auto roman 100-120 lei.La CEC taxa contravaloare talon 37 lei.La ghiseul de la politie 20 lei contravaloare placi, optional +65 lei daca ai vreo preferinta la numere.

| JulyStorm a răspuns:

Daca lasi actele unei firma care se ocupa de tot, te va costa 600 lei. Tu va trebui doar sa te duci cu masina sa faci identificarea RAR.

| spy2o a răspuns:

Cu taxa asta noua bagata de boc de la 1 ian 2013 si modificata de ponta in taxa de mediu te sfatuiesc sa iei una noua, n-ar fi mare diferenta de pretbig grin