| madalin90boss a întrebat:

am o dacie 1310 din 85 si vreau sa o vopsesc alba. cat costa vopsitul?

Răspuns Câştigător
| ionuutzuu a răspuns:

De la 300 la 500 ron in functie de cel care o vopseste

8 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

rolling on the floor daca imi arata careva un service cu 500 de lei eu maine ii dau masina mea! O vopsire completa costa de la 700 de euro in sus (Cu cuptor, in cabina etc. nu vopsita cu trafaletu)

regis
| regis a răspuns:

Vopsitul efectiv nu costa mult, cateva sute de lei. Dar la asta se adauga operatiunile pregatitoare, care difera de starea masinii. Daca ii si schimbi culoarea, pretul creste semnificativ. La costul manoperei se adauga si materialele, deloc de neglijat. Avand in vedere varsta masinii, trebuie sa te gandesti foarte bine inainte sa investesti, intrucat vei iesi mai scump decat daca iti cumperi alta.

| onasis1961 a răspuns:

La o vopsitorie cu pretentii medii este 30-35ron elementul de manopera.

| Bl3ndDjBl3nd a răspuns:

Din 85 laughing ai grija sa nu se puna vreo gaza pe caroserie ca ii rupe tabla laughing

| Neculae a răspuns:

De la 600-700 ron

| Geany_7021 a răspuns:

Pai cred ca pretul unei vopsiri complete a masinii depinde foarte mult de starea in care se afla daca te duci la un atelier improvizat pretul unei astfel de operatiuni te costa intre 1000 si 2000 de lei (depinde de starea in care se afla masina) dar si rezultatul va fi pe masura (fara pretentii), daca te duci intr-un service te poate costa intre 2500 si 3500 lei dar cu siguranta va iesi ca noua.

| vegeta1999 a răspuns:

Minim 400