| Florian20405 a întrebat:

cat m-ar costa trecerea pe nume/inmatricularea pe numele meu a unei masini inmatriculate in Romania dupa 2007
Funda garantat si m-ar interesa si ce acte trebuiesc
Stima

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca are taxa de timbru platita nu prea mutl.

dupa actul de vanzare cumparare
trebuie prima data sa faci actele la primarie, radierea de vanzator si certificatul lui de neurmarire fiscala, apoi sa o iei tu pe numele tau la impozit.

pe urma ii faci rar ul, certificatul de autenticitate (150 ron)

rca pe numele tau (depeinde de masina si de varsta)

taxele de certificat (vreo 80 ron)

si taxa de numere daca vrei sa le schimbi (45 ron la rand, 80 ron preferentiale)

pe urma cu toate actele te duci la politie si gata_

| Florian20405 explică (pentru suntserios):

Mersi mult ...nu-mi arata sa-ti dau raspunsu castigatorr crying(

3 răspunsuri:
| AlexAvram94 a răspuns:

Maxim 1000Euro