| zidarcristi a întrebat:

de la un tinp imi place sa conduc masina si as vrea sa invat semnele ca sa dau la scoala de soferi
am 16 ani alta cale de a da carnetul nu este mai repede?
ma fac pilot de cursalaughing
dau funda >
mersi
si as dori care are permis sa ma caute va rog sa vb.
mersi

Răspuns Câştigător
| Twiff a răspuns:

Nu este nici o metoda laughing Dar cu 3 luni inainte de a face 18 ani poti incepe studiile iar la 18 ani poti ridica permisul de conducere.

3 răspunsuri:
| Azurry a răspuns:

Există maşini speciale pe care le poţi conduce fără permis de conducere numai de la 16 ani în sus, de exemplu ATV.

| alinush21 a răspuns:

La 16 Ani poti da doar de B1 si A1 (ATV-uri si Mopede) cand ajungi la varsta de 18 ani poti lua categoria B! ...Pana atunci citeste legislatia si exeseaza cu chestionarele.