| deathslick a întrebat:

imi poate spune si mie cineva cum e cu noua lege pentru permisul auto cea care poti s-o incepi la 17 ani.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inca nu exista nici o lege noua. Politia rutiera a facut cateva sute de propuneri de modificare a OUG 195/2002 (Codul rutier) si acestea urmeaza a fi discutate in Parlament, abia dupa adoptarea de catre acesta si promulgarea legii de catre Presedinte vor intra in vigoare, nu se stie cand. Numai bine!