| LanguageMaster a întrebat:

Dacă guvernul va impune prin lege pentru permisul auto minim 11 clase atunci nu se mai poate lua permisul B1 de la 16 ani?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca se va impune aceasta, desi nu-i vad rostul, va trebui sa fie schimbata si varsta minima pentru AM, A1 si B1.
Nu cred asta si nu cred ca se va impune vreo conditie de studii.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ar impune asa ceva?

11 clase nu inseamna nimic...

| Ecaterina2016 a răspuns:

Minim 10 clase în loc de 8 și trebuie sa ai cel puțin 18 ani.

| LibelulaMov a răspuns:

Salutare. Daca guvernul va impune aceasta lege (sa speram ca nu), nu se va mai putea lua permisul la 16 ani deoarece nu vrei avea 11 clase implinite!