| Marian2013 a întrebat:

Azi am descoperit un sunet neplacut la masina. Cand e la relanti si cobor o panta mica,se aude dinspre centru un buruit,ca si cum ar tremura o piesa si s-ar lovi de alta, nu se aude foarte tare. De la ce ar putea fi? Daca e la relanti si masina sta pe loc nu se aude niciun sunet. Preciez ca am o Skoda Octavia 2 Facelift 1.6 TDI.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cel mai probabil evacuarea se loveste de caroserie.
Ar putea fi prinderile evacuarii rupte sau slabite, evacuarea in sine indoita sau rupta pe undeva, ori tampoanele de la motor uzate/rupte, si din cauza miscarilor anormale a motorului, ajunge si evacuarea sa se "zbata" mai mult.

| Marian2013 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Revin cu raspuns. Se pare ca suportii motorului erau in stare buna. Batea scutul de motor, provocand vibratii ce se auzeauin interior.

2 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

Aceeasi problema am avut-o si eu. Trebuie urcata masina pe elevator, deoarece ai 2suruburi slabite (numai stiu exact zona).