| leonard1231 a întrebat:

Salut! Acum cateva zile am fost sa imi inscriu masina, am intrat, mi s-a zis sa astept un anumit timp sa iau numerele si cand am fost sa iau numerele mi s-a zis sa ma duc cu masina in rar, cartea masinii nu corespunde la vin/cod sasiu si este adevarat. Este cu o cifra gresita, acum eu ma duc cu masina in rar dar daca cartea nu e buna ce fac, cum o duc? Am auzit ca poti sa faci dosar penal.

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Suna l pe cel de la care ai cumpărat o si spune i sa-ti dea actele cartea originală a masinii, ca bani a vrut idiotul.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, asta este.
Motorul care-l ai pe masina, nu este cel original la masinii, conform actelor care le ai.

| Anonimboy17year a răspuns (pentru Violleta2022):

N.are treabă motorul, e piesă de schimb, caroseria e singura care controlează. (Acum te pot contrazice si eu, esti pe domeniul meuwinking )

| leonard1231 explică (pentru Anonimboy17year):

Pai si ce fac? ca daca ma duc in rar cu cartea asta gresita cu o cifra in cod sasiu cica risc dosar penal.