| Mihaila_Bogdan-Iulian_1997 a întrebat:

Salut, acum o luna mi-am cumparat un vw passat b5 cu motor 1.9 tdi ajm diesel din 1999 si am observat ca in locul unde sta parcata se vad pete de ulei. O cunostinta mi-a spus ca daca o turez peste 30000 de ture, scuipa ulei. E adevarat? Scuipa asa de mult ulei incat sa faca o urma de vrea 5-6 cm diametru?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce te poti astepta de la o masina de 18 ani, este super uzzata si este normal sa-i pice cate ceva in fiecare zi, azi pierde ulei, maine altceava
Pacat ca nu va uitati pe ce aruncati banii, ca de banii astia luati o masina locala, de maxim 8-1-10 ani, in care nu era nevoie sa bagi bani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Un motor fara probleme nu scuipa niciun ulei

| xerxes1 a răspuns:

Cand pierde ulei inseamna ca inca mai are.Deci este de bine.
Vecinul tau bate campii.
Trebuie spalat motorul si vazut pe unde pierde.
Este bine sa faca un mecanic treaba asta.

Răspuns utilizator avertizat