| catalin542000 a întrebat:

Salut. Ajutati-ma un pic sa inteleg o treaba.
La audi A8 din 2011-2013 sunt acele motoare de 4.2L V8 TDI si TFSI.

Nu stiu in schimb daca motorul de 4.2L V8 TDI de 351CP este si BiTurbo, pentru ca m-am uitat pe autodata si am vazut doar motor de 4.2L v8 (si atat, fara BiTurbo la TFSI) dar la TDI am vazut ca scrie BiTurbo, iar 4.2L TDI simplu fara BiTurbo nu am vazut.

Acum eu ma mai uitam asa de curiozitate pe olx si vad masini care au 4.2L V8 TDI 351CP si nu specifica ca este Biturbo dar mai vad si 4.2L V8 TDI de 410CP si da, specifica ca este Biturbo.
Dar ce nu inteleg eu totusi este ca pe autodata sau oriunde caut pe net nu dau de 4.2L V8 TDI Biturbo de 410CP si nici de 4.2L V8 TDI 351CP FARA BITURBO decat cu Biturbo.

Pana la urma intrebarea mea este...

Este motorul de 4.2L V8 TDI de 351CP Biturbo sau este Biturbo varianta de 410CP?

Ca nici de soft sau ceva nu au specificat baietii care au varianta de 410CP!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Eu zic să-ți schimbi optica (pentru a fi persuasivi, vei aici)

https://www.newmoney.ro/......-plateste/

| catalin542000 explică (pentru sierra1):

Merci dar stiu deja preturile happy. Din punct de vedere financiar nu am nici cea mai mica problema, stau foarte bine!

Ideea era ca nu sunt lamurit cu ceea ce am scris mai sus.