| aLexG1 a întrebat:

Salut am 16 ani si vreau sa dau de a1, imi spuneti si mie cum se procedeaza adica se fac ore de practica dupa care proba teoretica apoi cea practica? Sau cum se procedeaza va rog sa imi spuneti dau funda :*

Răspuns Câştigător
| Axelrunda a răspuns:

Cum a spus si Tudy, dar eu voi incerca sa rezum in cuvintele mele.
In primul rand vei face examen medical, cel mai important fiind testul vizual dar si altele. Dupa ce te-ai inscris la scoala de conducere, prima oara mergi la orele de teorie, vei invata acolo teorie si va trebuii sa inveti si acasa. Intre timp cu instructorul vei invata prima oara sa conduci o masina si dupa ce ai acumulat experienta incepi sa conduci pe strazi. Primul examen va fi acela teoretic. Vei primi 100 de intrebari din aprox 700. Din cele 100 ai voie maxim doar 10 sa ai gresit. Daca l-ai luat, vei trece sa dai proba la condus unde vei fii acompaniat si de un politist. Si politistul si instructorul vor decide daca vei lua carnetu depinzand de cum ai condus. Sper ca am lamurit in mare parte despre ce este vorba si ordinea probelor.

| Laura a răspuns (pentru Axelrunda):

De unde naiba le scoateţi?

| Axelrunda a răspuns (pentru Laura):

Ai, nu stii cate lucruri poate scoate un om fara prieteni, are asa de multe de spus, dar n-are cui, asa ca vine pe TPU in speranata sa,, vorbeasca'' cu cineva happy

| Laura a răspuns (pentru Axelrunda):

Am înţeles. Partea proastă e că te-a şi crezut băiatul.

| Axelrunda a răspuns (pentru Laura):

In ce sens?

| Laura a răspuns (pentru Axelrunda):

Eşti ironic sau chiar nu realizezi că vorbeşti prostii?

| Axelrunda a răspuns (pentru Laura):

Imi pare rau, dar nu am inteligenta ta, cati ani ai?

| Laura a răspuns (pentru Axelrunda):

Ce contează? Ai dat un răspuns greşit şi cel care a pus întrebarea te-a mai şi crezut. După răspunsurile tale, dilema mea este dacă ai doar un stil ciudat de a glumi sau într-adevăr ai vreo şaibă sărită.

| Axelrunda a răspuns (pentru Laura):

Sincer, eu sunt nebun!

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intai inveti legislatia rutiera, apoi mergi la practica!
Nu poti iesii pe sosea nestiind nici o regula de circulatie, mai ales daca vei sofa o motocicleta sau tricicleta.

| TudyCFR a răspuns:

In primul rand mergi la o scoala de soferi care face si pentru A1 pentru ca sunt care nu se incurca cu asa ceva si o sa te duca la examen medical si psihologic dupa care o sa faci ore de condus de pune si printre jaloane si diferite lucruri dupa care o sa dai sala adica examenul din chestionare si dupa care o sa dai orasul care este examenul pe motocicleta unde in spatele tau o sa fie instrucoturl si in masina din spate polististul care va da indicatii.