| Subtirelu99 a întrebat:

Salut, am anulat asigurarea auto(asta în UK) din greșeală, am trimis un e mail la asigurător unde am explicat ca a fost din neatenție. Oare o pot reporni? (dacă trebuie sa fac una noua, va fi nevoie sa plătesc toți banii ce trebuia sa ii ia asigurarea pe un an). Ați auzit de situații asemănătoare sau ați întâlnit?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca e firma serioasa va remedia si continua pana expira. Nu sant ca romanii sa te tepuiasca pentru o greseala ca a ta. Sau poti apela la citizens advice pentru ajutor daca nu rezolvi cu ei, te vor indruma spre ombudsman sau ei se ocupa de cazul tau

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de conditiile stimpulate in contractul lor!
Suna urgent pe cineva de la acea asigurare si explica-le ca a fost o greseala, ca de se intra in procedura de inchidere a contractului, ti se opresc niste bani din acea asigurare, apoi ti se face refund, dar dureaza 1-2 saptamani, timp in care nu esti asigurat.

| Subtirelu99 explică:

Mulțumesc de ajutor