| celmaitarenume a întrebat:

Am cateva puncte de rugina pe capota si ma gandeam sa vopsesc toata masina pentru ca mai are mici imperfecțiuni pe caroserie. Daca o vopsesc o sa opreasca rugina sa se extinda? Si care ar fi pretul pentru vopsire integrala? (Bmw e90 berlina)

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar vopsirea nu va opri rugina. O curatare serioasa a zonelor cu rugina, chituire, grunduire si revopsire poate. Ceva profi pentru toata masina trece de 1000 euro

| romeo78 a răspuns:

Capota trebuie sa sablată, grunduită și vopsită. Restul caroseriei, curățat, șlefuit și apoi la vopsit!
Tarife, în funcție de locație, seriozitate!

| Digikey a răspuns:

Cu 3000 de lei te descurci.
Eu am vopsit-o de doua ori pe asigurare.