| Laurentiu0022 a întrebat:

Salut
Am cumpărat o masina Golf 4, 1.6 16v,după ceva timp s-au aptina martorii epc și check engine, am fost la mecanic a spus ca este din senzorul de presiune după galerie. După un timp se aprind esp și epc, la reporter se sting și după se aprind epc și check engine...Se stinge epc -ul la prima oprire și check engine după 3-4 reporniri la interval de timp. diagnoza este
senzor presiune admisie
semnal barometric electric /semnal galerie admisie neplauzibil
Acum când e motorul rece se aprinde check engine și epc,se stinge epc și check ul rămâne pana la câteva reporniri la un interval, mentionez ca epc și esp se aprind în mers
Masina doar o data în acest interval a făcut figura sa nu se mai accelereze în rest totul mergea ok dar erau aia aprinși
Mulțumesc din suflet, chiar nu găsesc rezolvare după atât timp

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand e problema grava cu mecanica mergi la vw direct

| Laurentiu0022 explică (pentru mgtow):

Toți mecanici mi au spus ca este din electricitate, un fir rupt /ros/o mufa

| mgtow a răspuns (pentru Laurentiu0022):

Macar unul de incredere sa ai si sa tio repare

| Laurentiu0022 explică (pentru mgtow):

Am fost astăzi sa verific instalația calculatorul mufele totul este ok..De la ce sa fie

| mgtow a răspuns (pentru Laurentiu0022):

Trebe vazut cu vagul (e un laptop care are un program pentru a gasi erorile care poate sa le aibe masina) altfel greu se gaseste defectul