| andrei15261 a întrebat:

Salut. Am cumparat recent o masina si vreau sa o inmatriculez pentru a pleca din tara cu ea. Pe site nu este nicio programare pe luna asta si as vrea sa stiu daca pot face cumva sa o pot inmatricula pana la sfarsitul saptamanii viitoare. Ma puteti ajuta?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Ia legatura cu o firma de intermedieri, se descurca ei.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Noi n-avem cum te ajuta, doar tu singur poti sa te ajuti.
Du-te in audienta la seful Politiei rutiere din judet si expune-i situatia, poate te va programa inainte de plecare, in orice caz n-ai nimic de pierdut.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi de dimineață ai încearcă cu bon de ordine. In B funcționează

| mi25 a răspuns:

@Ioandelasal, inmatricularile nu mai sunt in subordinea politiei, ele sunt in subordinea prefecturii.

| mi25 a răspuns:

Mergi in audienta la seful Serviciului Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor din judetul de domiciliu. Sa ai pregatita si o cerere.
Vezi ca acest serviciu are sediul in alta cladire decat Politia, chiar si prefectura.