| vl96cos a întrebat:

Am gasit o motocicleta de vanzare la un pret ft mic. vanzatorul mi-a spus ca nu are acet la ia. a spus ca imi da decat ACTE DE VANZARE.
Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Clar nu! Orice vehicul vandut ieftin si fara acte iti spun din start ca este furat. Daca este gasita in posestia ta acel act de vanzare-cumparare nu poti stii daca nu a fost facut la un notar cu 200 de euro spaga de riguare si sa fie nul in instanta si valabil doar in fata partilor si in cazul in care este gasita la tine scrie dosar penal pe tine + ca nu ii poti face ITP si asigurare fara acte deci iar ai probleme la circulatia pe drumurile publice! Daca vrei o parere personala mai stange 300-400 de euro si ia ceva ok!

| tusha a răspuns:

Baiatu motorul e furat si normal ca il da la pretu asta.nu o sa poti face acte la ea si o iei degeaba.te mai infunda si dinamo politia

| Girl a răspuns:

Sfatul meu este sa nu o iei,deorece aceasta poate fi furata,daca vanzatorul nu are acte la ea, si al doilea motiv care poate sa ma faca sa banuiesc ca este furata este faptul ca o vinde la pret ft mic asa cum si tu ai spus, iar dupa cel care intra la belele esti tu.

Asa ca mai bine cautati alta cu acte in regula care sa nu te bage pe viitor la belele:*