| ExTegra_Andy_1997 a întrebat:

Salut,am incercat azi sa imi vopsesc interiorul farurilor,dar am dat de o problema. Am desfacut farurile,am desprins interiorul cromat ce urma vopsit, l-am smirgheluit bine, si acum cand am aplicat vopseaua (primer+spray pentru plastic) am observat niste pete albe. Ce pot face pentru a le inlatura? Mersi

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Bine, vezi sa fie in temperaturile indicate.
Pe frig e destul de dificil sa vopsesti elemente.

Si mai exista posibilitatea ca cele doua sprayuri sa reactioneze intre ele, se mai intampla.
Incearca sa o iei de la capat pe o portiune mica si desigur sa aplici mai multe straturi subtiri, vezi cum iese.
In caz contrar renunta la primmer si da direct vopseaua.

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Repeti operatiunea: matuire, primer, vopsire.

| OldSoul a răspuns:

Intrebare de 1000 de puncte, ai lasat sa se usuce primerul?
Daca ai dat direct cu vopsea fara ca primerul sa se usuce e clar ca de acolo e problema.
Acum lasi sa se usuce, slefuiesti din nou finut, si apoi dai iar cu vopsea.

| ExTegra_Andy_1997 explică (pentru OldSoul):

Am lasat sa se usuce cat scria pe spray, adica 15 minute

| OldSoul a răspuns (pentru ExTegra_Andy_1997):

Bine, vezi sa fie in temperaturile indicate.
Pe frig e destul de dificil sa vopsesti elemente.

Si mai exista posibilitatea ca cele doua sprayuri sa reactioneze intre ele, se mai intampla.
Incearca sa o iei de la capat pe o portiune mica si desigur sa aplici mai multe straturi subtiri, vezi cum iese.
In caz contrar renunta la primmer si da direct vopseaua.