| anonim_4396 a întrebat:

Buna,fetele,iata problema mea. Am avut parul vopsit stil"ombre"..si acum o luna in urma mi l-am vopsit la un salon aproape negru, dar mai apoi am observat ca la capetele se observa din ce in ce mai mult culoarea galbena. adica nu s-a vopsit destul. stilistul mi-a zis ca asta se intimpla des pentru ca greu se trece de la o culoare la alta,si sa mi-l vopsesc din nou.dar mi-e frica sa nu-l ard mai tare, e foarte ars la capete si arata urit. Eu am intrebat daca nu se va deteriora si mai mult, dar mi-a zis ca nu pentru ca vopseaua era fara amoniac de la Loial. Ce sa fac? sa mi-l vopsesc iarasi(eu vreau, dar mi-e frica)

Răspuns Câştigător
| Doctorfishadi a răspuns:

Pai nu sunt femeie, dar cred ca culoarea nu a fost prea buna!

1 răspuns:
| Florenta16 a răspuns:

Iti dai seama ca daca te vopsesti nu o sa se intample o magie si o sa iti cada parul brusc =]]. Stai linistita, ca nu ti-l arde daca e fara amoniac, dar ai mare atentia la vopsea pentru ca in timp poate cauza cancer. Te-as fi sfatuit sa faci asta cu un nuantator de durata mai lunga, si da, trebuie aplicat de mai multe ori pana cand sa se vada in intregime. Nu te face singura, ci du-te la salon. Costa mai mult, dar macar ar face treaba buna, si pentru varfurile alea despicate si deteriorate, ar fi cazul sa te tunzi, si ca sa nu iei din lungime, tunde-te filat. Baftaa!