| telluno a întrebat:

Salut, am luat si eu de curand o masina Skoda Octavia din 2004 si ea are spalator faruri.
Intrebarea mea este cum reusesc sa-l pornesc sa spele farurile?
Stie careva?
Va rog mult sa-mi raspundeti si mie.
Multumesc

Răspuns Câştigător
| sincer a răspuns:

Doar cand ai farurile aprinse, ti activata mai mult maneta de spritiere al parbriz (peste 4 secunde) activa si atunci se activeaza si spalatorul de faruri.Asa e si la mine numai ca eu am golf 4.

2 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

Pai din cate tin minte la Golf parca trebuia sa impingi in spate de maneta cu care stergi parbrizul. Si sa il tii apasat putin. Misca si tu in toate pozitiile de el ca pana la urma trebuie sa faca ceva. Asta daca are asa ceva. Pentru ca am mai vazut masini care aveau doar spoilerul asa dar nu aveau spalator de faruri.

| Roby67 a răspuns:

Numai cand ai farurile aprinse se pot spala, de la maneta de la care se spala si parbrizu.