| Ciobanu_Valentin_Lucian_1998 a întrebat:

Am o Corsa C 1.4 Benzina An 2000. Acum 2 luni am cumparat un Modulator FM si mergea foarte bine insa acum cand vreau sa-l folosesc sare peste frecventa radio (87.6) si nu stiu daca este de vina modulatorul sau radio-ul masinii atunci cand il pun la priza modulatorul se aprinde si arata ca este functional. Are radioul original din fabrica,

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ce problema complicata rolling eyes
Daca radioul masinii prinde alte posturi, atunci modulatorul e defect.
Incearca sa setezi alta frecventa din modulator, si introdu acea frecventa manual in radio, nu pe cautarea automata.
Daca tot nu merge, modulatorul e defect.
Costa 10-30 de lei unul, nu te astepta sa te si tina.

| Ciobanu_Valentin_Lucian_1998 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am luat la 40 de lei de la Altex un Miria, nu stiu modelul exact. Si a mers bine la inceput dar acum nu mai merge. Radioul prinde si alte frecvente doar ca sare peste cea de la modulator si am incercat sa bag si alta frecventa dar tot asa face. Deci sa cumpar altul?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Ciobanu_Valentin_Lucian_1998):

Da. Dar vezi, ca la Altex e posibil sa ai garantie pentru asta. Verifica-l si in alta masina, apoi mergi cu el la magazin, poate ti-l schimba.